Pija nga xhenxhefili është më e fuqishmja e të gjitha kohërave

Pija nga xhenxhefili është më e fuqishmja e të gjitha kohërave

Lifestyle janar 18, 2018 - 09:25

Në internet ju mund të gjeni një sërë dietash që supozohen se funksionojnë, por shumë rrallë ndodh që ato të ndihmojnë në rënien e peshës në mënyrë të shëndetshme.

Gjithsesi pija që do t’jua paraqesim është pija që do t’ju ndihmojë në shkrirjen e dhjamit në disa zona kritike, si në bel të pasmë dhe në kofshë, megjithatë mos prisni mrekulli, përcjell "Zëri".

Nuk mund të dobësoheni nëse nuk ushqeheni shëndetshëm dhe bëni aktivitete fizike.

LEXO EDHE: Kërpudha magjike, ilaçi më i mirë për ta larguar depresionin

Pirja e ujit xhenxhefil është një përzierje e thjesht dhe natyrale, e cila mund të përgatitet edhe në shtëpi dhe ka një sërë përfitimesh shëndetësore.

Ndër përfitimet kryesore të ujit me xhenxhefil është se ai mund t’i mbajë nën kontroll nivelet e kolosterolit dhe mund të parandalojë një sërë problemesh kardiovaskulare.

Po ashtu uji me xhenxhefil përmirëson qarkullimin e gjakut. /ZËRI/