Horoskopi për vitin 2018

Horoskopi për vitin 2018

Lifestyle dhjetor 31, 2017 - 07:54

“Zëri” ju sjell parashikimin e yjeve për vitin 2018.

Më poshtë gjeni parashikimin e të gjitha shenjave.

Dashi

2018-a karakterizohet nga fryma e përgjithshme për karrierën dhe ju do të jeni në ndjekje të disa qëllimeve të mëdha. Jupiteri i mbarë është në Akrepi deri më 8 nëntor, duke vënë në qendër të vëmendjes shtëpinë tuaj të tetë të shkrirjes, intimitetit dhe sipërmarrjeve të përbashkëta. Shtëpia e tetë qeveris çdo gjë nga lidhjet emocionale me jetën intime dhe deri në financat e përbashkëta.

Jupiteri do të paraqesë mënyra të reja emocionuese që ju mund të bashkoni superfuqitë tuaja në një nivel më të përhershëm. Nga mesi i majit, ju mund të befasoni veten dhe të bashkoheni për fitore. Me katër eklipset që prekin boshtin tuaj të famës (në janar dhe gusht) dhe bashkëpunimin (në shkurt dhe korrik), do të ketë momente për të kapur çdo mundësi që do ju paraqitet, shkruan "Zëri".

Do të keni lajme të mira në aspektin e punës, pasi do të keni avancime të ndjeshme. Edhe sa i përket shëndetin, çdo gjë do të jetë në rregull, por duhet t’i kushtoni më shumë rëndësi peshës suaj dhe të merreni me aktivitete fizike.

Demi

Ky vit do të jetë viti i fundit që do të merrni një qasje rastësore për marrëdhëniet tuaja romantike. 2018 do të jetë viti ku mësoni vlerën e vërtetë me dikë, në një nivel emocional. Ky vit më në fund do të jetë momenti juaj për të shkëlqyer. Do të takoni dikë që do t'ju bëjë ta merrni seriozisht dhe me shumë gjasa do të bini në dashuri.

Po ashtu, në planin e punës në vend të vështirësive, tani do të përjetoni fat dhe optimizëm. Jupiteri këtu mund të sjellë partnerë të rinj frymëzues për dashurinë dhe punën. Ju mund të ndani edhe rolet me bashkëshortin, duke u bërë shtylla e familjes ose duke qëndruar në shtëpi me fëmijët, për shembull.

Në fakt, bilanci i punës / jeta mund të ketë disa lëkundje të mëdha, duke iu falënderuar katër eklipseve të ndërrimit të lojërave të vitit në Luan (zona juaj e brendshme) dhe Ujori (zona e karrierës suaj). Një punë e re, shitja ose blerja e një shtëpie ose ndërrime me një prind janë të gjitha për kursin.

Binjakët

Shenja juaj ka një anën më pak të njohur Binjakë dhe po ju drejton përmes një pjese të mirë të vitit 2018. Jupiteri i shtrenjtë është në Akrep dhe shtëpia juaj e administratës është e rregullt, deri më 8 nëntor, gjë që do t’ju bëjë të dëshirosh thjeshtësinë dhe sistemet. Si një shenjë që është e njohur për grindjen më shumë sesa për të përtypur, kjo “pak më shumë” ethos ju ndihmon të zmadhoni me të vërtetë atë që ju rëndon më së shumti.

Shtëpia e gjashtë rregullon shëndetin dhe ju mund të bëni një ndryshim në dietën tuaj dhe zakonet e të ngrënit, ndoshta për shkak të urdhrave të mjekut. Është interesante që Jupiteri është shenja e zgjerimit dhe shumë njerëz fitojnë pak mbushje shtesë dhe lakmi gjatë këtij cikli të Jupiterit, madje edhe kur punoni dhe grumbulloni ushqim të shëndetshëm në tavolinën tuaj, përcjell "Zëri".

Këshilla jonë: Gëzoni dhe përqafoni veten tuaj në vend që të fiksoheni mbi madhësinë e xhinsave tuaj. Ju do të zbuloni një anë të re në vitin e ardhshëm. Dashurinë për veten tuaj.  Më në fund do të jeni mirë me të qenit i vetëm. Në të kaluarën, e urrenit kur nuk ishit të rrethuar me njerëz. Por në vitin 2018, më në fund do të mësoni sesi ta doni veten në një mënyrë që do t'ju bëjë një person i pavarur dhe i fortë.

Gaforrja

Marrëdhëniet janë tema kryesore në 2018-ën për ju dhe peizazhi është një përzierje e skenarëve sfidues dhe frymëzues. Në lartësi, Jupiteri i shtrirë do të vizitojë Akrepin dhe shtëpinë tuaj të pacaktuar dhe shprehëse të pestë deri më 8 nëntor, duke sjellë mundësi të reja për të shkëlqyer në mënyrë krijuese dhe romantike.

Tani për tani, ju jeni ende i njohur si një nga shenjat më emocionale të zodiakut. Jeni të njohur për plagë të rënda emocionale, sidomos plagët emocionale të shkaktuara nga marrëdhëniet e dështuara. Por në vitin 2018, më në fund do të zhvilloni forcën dhe guximin për të lënë të gjithë atë bagazh të panevojshëm emocional. Më në fund do të jeni në gjendje eksploroni marrëdhënie të reja pa kufizime emocionale të marrëdhënieve të kaluara.

Çështjet financiare mund të nxehen edhe kur katër eklipset e tjera të vitit 2018 bien në aksin Luan/Ujor, të cilat mund të sjellin një punë të re, një blerje ose shitje të pasurive të paluajtshme, ose një ndryshim të statusit të marrëdhënieve, transmeton "Zeri.info".

Këto rreze të hënës do të rritin inteligjencën tuaj fiskale dhe mund të sjellin disa ndërrime të fuqishme për karrierën tuaj.

Luani

Çuditërisht, si një luan, 2018 do të jetë viti kur filloni të zbuloni se ka më shumë për jetën sesa thjesht egoja tuaj. Arsyeja pse shumë nga marrëdhëniet tuaja në të kaluarën kanë dështuar, kanë qenë si shkak i egoizmit tuaj.

Por vitin e ardhshëm, më në fund do të jeni në gjendje të vendosni bazat, për disa marrëdhënie potenciale afatgjata. Ndërkohë, dy eklipset (në Shkurt dhe Korrik) do të riorganizojnë dinamikën e biznesit tuaj dhe partneritetet romantike përsëri. Ju mund të hyni ose të dilni nga një marrëdhënie, ose thjesht mund të zhvendosni balancën e pushtetit në mënyra të rëndësishme.

Ndërsa këto eklipset mund t’ju mbajnë të zënë gjatë gjithë vitit, disa pjesë të tjera të rëndësishme të tabelës suaj janë gjithashtu aktive. Jupiter i shtrenjtë është në Akrepi dhe shtëpia juaj e katërt e shtëpisë gjatë gjithë vitit, duke sjellë rritje në situatën tuaj të jetesës dhe në lidhjet familjare. Marrëdhënia juaj me nënën, vajzën ose një femër mund të thellohet dhe disa Luan mund të bëhen prindër këtë vit.

Virgjëresha

Bërja e miqve të rinj nuk është gjithmonë në krye të listës së çdo Virgjëreshe, por në vitin 2018-të, ajo mund të zërë vendin e parë. Me Jupiterin në Akrep dhe shtëpinë tuaj të komunikimit deri në nëntor, edhe Virgjëreshat mund të kthehen në shënjestrën e të gjithë miqve.

Bëhuni gati: streset e të gjithë miqve mund të futen në orbitën tuaj, disa madje krejt ndryshe nga tuajat. Normalisht, preferoni një rreth të vogël të njerëzve, që sjellin biseda që nxisin mendime, transmeton "Zeri.info".

Me Jupiterin këtu, shumëllojshmëria është nuancë e re e jetës. Jo se nuk do të keni shumë gjëra interesante për të diskutuar. Përgatituni që të takoni njerëz stimulues (miq, fqinjë, kolegë) dhe materiale (libra, gazeta dhe revista) dhe ndoshta të bëni disa magji të mediave tuaja. Dashuria mund të jetë gjithashtu një temë më serioze në muajt e ardhshëm, pasi që Saturni vendoset në shtëpinë tuaj të pestë romantike dhe krijuese për tre vitet e ardhshme.

Ju kurrë nuk e keni ndier veten të denjë për dashuri dhe prandaj nuk e keni gjetur atë. Por në vitin 2018, do të biesh në dashuri me dikë që do të bie në dashuri me ty shumë thellë. Ky është viti kur do të filloni të bëni disa kompromise të vërteta.

Peshorja

Mund të arrihet më në fund balanci i shenjtë i Peshores? Në 2018-ëm me Akrepin në shtëpinë tuaj të dytë të stabilizimit, ju mund të ndiheni të rrënjosur dhe të kënaqur derisa viti të përparojë! Rregullat e shtëpisë së dytë, paratë dhe siguria,  ju mund t’ju ofrohet një punë e re emocionuese, një ngritje ose një shans për të udhëtuar për biznes.

Eklipsi i diellit më 12 korrik do të theksojë sektorin tuaj të karrierës, prandaj qëndroni të përgatitur për një mundësi jo të mirë. Në vitin 2018-të, ju mund t’i modifikoni ato në një ndërmarrje më të madhe dhe fitimprurëse. Duke u bazuar në këtë energji, Saturni i strukturuar do të kalojë tre vitet e ardhshme në Bricjap dhe shtëpinë tuaj të katërt themelore, duke ankoruar shenjën tuaj të ajrit, përcjell "Zëri".

Ky cikël mund të përfshijë forcimin e rrënjëve tuaj dhe gjetjen e një vendi të përhershëm si shtëpi  dhe ndoshta blerjen ose shitjen e pronës. Një marrëdhënie që ju e keni tashmë, qoftë romantike apo platonike, do të lulëzojë në diçka që është shumë e veçantë dhe e rëndësishme për ju në vitin 2018.

Marrëdhënia që keni me këtë person do të jetë arsyeja që ju të bëni disa hapa shumë të rëndësishëm sa i përket zhvillimit tuaj personal.

Akrepi

Ky është viti juaj, Akrep, prandaj përqafoni frymën e re dhe mundësitë e pakufishme. Jupiteri ekspansiv po viziton shenjën tuaj deri më 8 nëntor, një cikël që ndodh vetëm në 12 vjet.

Ky transit fillon një dekadë të freskët, plus një ndryshim radikal nga puna juaj dhe jeta personale. Ndërsa ju jeni shenja e lidhjes intime, viti 2018-të ka të bëjë me fokusimin në tek vetja në vend që të kujdeset për nevojat e të tjerëve.

Kur Jupiteri fillon një vizitë 13 mujore tek Shigjetari dhe shtëpinë tuaj të dytë të stabilizimit më 8 nëntor, një nga idetë tuaja më të guximshme mund të kthehet në një sipërmarrje më të madhe (dhe ndoshta fitimprurëse), transmeton "Zeri.info". Deri atëherë, hidhni rrjetën më të gjerë të mundshme. Udhëtoni, bëni miq të rinj dhe hapni mendjen tuaj tek një turmë e larmishme.

2018 do të jetë viti kur më në fund do të filloni të hapni zemrën tuaj deri në perspektivën e dashurisë. Si një Akrep, më në fund do të vendosni themelet brenda zemrës suaj, që më në fund të bini në dashuri dhe të angazhoheni për një person tjetër.

Shigjetari

Të gjitha gjërat e mira duhet të përfundojnë, dhe në vitin 2018-të, ju jeni në fund të një kapitulli 12-vjeçar të jetës që filloi gjatë gjithë rrugës në nëntor 2006-të. Çfarë po mbani? Çka keni nevojë për lirimin? Planeti juaj në pushtet, Jupiteri, është në Akrep dhe shtëpia juaj e dymbëdhjetë deri në 8 nëntor 2018-të, një kohë qetësuese dhe e rrjedhshme që ka të bëjë me lejimin dhe pranimin.

Ndërgjegjja juaj po punon jashtë orarit, kështu që mund të keni ëndrra të gjalla. Mos u habitni nëse e gjeni veten duke pasur nevojë për dy orë më shumë gjumë se zakonisht. Ju të vetëm organizuat një detyrë të ashpër të mundësuar nga Saturni në shenjën tuaj nga dhjetori 2014-të deri në dhjetor 2017-të, dhe ju meritoni të shëroheni. Kjo punë e shërimit po çon gjithsesi në njëfarë mënyre fantastike.

Më 8 nëntor, Jupiteri do të fillojë një vizitë 13-mujore në shenjën tuaj, duke nisur një cikël të ri 12-vjeçar të jetës suaj. Ju keni qenë i pafat në dashuri gjatë gjithë vitit, shkruan "Zëri".

Si një Shigjetar, ju e  keni gjetur veten gjithmonë duke dhënë më shumë sesa merrni në marrëdhëniet që keni qenë në këtë vit. Por vitin e ardhshëm, gjërat do të jenë ndryshe.  Ju do ia kushtoni të gjithë dashurinë, vetëm vetes suaj dhe do të jeni të lumtur.

Bricjapi

Ky është një moment i rëndësishëm në historinë tuaj personale. Planeti yt në pushtet, Saturni, është kthyer në shenjën tuaj për herë të parë që nga viti 1991, duke shënuar mbylljen e një cikli të gjatë dhe fillimin e një të ri që do të zgjasë 30 vitet e ardhshme.

Strukturat e çoroditura do të shemben nga marrëdhëniet që kanë kaluar kryqëzimin e tyre në një punë që i keni dalë nga zakone dhe besime që nuk ju shërbejnë më. Ky proces do të zgjasë deri në dhjetor 2020-të, kështu që ju keni marrë tre vitet e ardhshme për të shembur dhe rindërtuar identitetin tuaj. Do të shfaqësh në një version më të fortë dhe më autentik të vetes, me kusht që të paguash detyrimet e Saturnit dhe të bëje punën e madhe të vetë-reflektimit.

Mos prisni që të hyni në ndonjë gjë serioze në vitin 2018. Ju praktikisht jeni duke marrë një qasje serioze për takimet dhe marrëdhëniet gjatë gjithë jetës tuaj. Këtë vit të ardhshëm, përpiquni ta lini veten të lirë.

Merrni një qasje më të rastësishme në marrëdhënien tuaj dhe mund të gjeni ndonjë sukses më të madh atje. Mësoni të jeni më pak të mpirë dhe të filloni të keni një personalitet më të “lehtë”.

Ujori

Gati për të jetuar të vërtetën tënde? Ndryshime emocionuese po vijnë në çdo fushë kyçe të jetës suaj në vitin 2018-të, nga karriera në shtëpi dhe familje deri te marrëdhëniet me përpjekjet tuaja soliste.

Planetët do të prekin të gjitha akset kryesore të grafikut tuaj, duke i dhënë realitetit një transformim ekstrem. Ju keni ndjerë rrengjet, sepse ky është viti i dytë në një seri eklipsesh ndryshimesh që godasin aksin Luan-Ujor ndërmjet shkurtit 2017-të dhe janarit 2019-të.

Këto çmenduri të fuqishme do të përmirësojnë identitetin tuaj personal dhe partneritetin tuaj, përcjell "Zeri.info".

Me Jupiterin entuziast në këndin tuaj, ju mund të merrni njohje publike për punën tuaj ose ju mund të udhëtoni për biznes. Si një Ujor, ju nuk do të takoni "atë" me të cilin do të kaloni pjesën tjetër të jetës tuaj.

Megjithatë, ju do të takoni dikë të veçantë. Sigurohuni që të bëni një hapësirë ëtë nevojshme në zemrën dhe jetën tuaj për këtë person. Ky është dikush që do t'ju shtyjë dhe ju sfidon që të bëheni një qenie më e mirë njerëzore në përgjithësi.

Peshqit

Ju keni kaluar disa vite të vështira, por në vitin 2018-ën, optimizmi dhe besimi duhet të rikthehen. Për fillestarët, ju keni pasur Saturnin e vështirë në shtëpinë tuaj të dhjetë të karrierës dhe qëllimeve afatgjata (nga dhjetori 2014-të deri në dhjetor 2017-të).

Ju mund të keni ndjerë sikur po e shtyni një gur në një kodër, ose që përpjekjet tuaja për të shkuar përpara u penguan nga burokracia e pakuptimtë, transmeton "Zeri.info". Përmes provave dhe testeve të Saturnit, mund të krijosh veten si një ekspert apo udhëheqës dhe ndoshta edhe të ndërrosh punë.

Tani, Saturni po kalon tri vitet e ardhshme në Bricjap dhe shtëpinë tuaj të punës në ekip, një tranzit shumë më i lehtë që do të sjellë aleatë të fuqishëm. Ju mund të merrni një rol më serioz në një grup, të ngriheni si një “ndikues” në mediat sociale ose të bëheni zëdhënës i një platforme aktiviste. 2018 do të jetë një vit me fat për ju.

Ky është viti në të cilin do të takoni dhe do të bini në dashuri me personin që ka potencialin të jetë gjithçka. Ju vetëm duhet të siguroheni që i përmbaheni parimeve tuaja romantike dhe se nuk e nxitni procesin. Vetëm ji i durueshëm. Dashuria e vërtetë po vjen dhe ju duhet të jeni gati kur të ndodhë. /ZËRI/