E frikshme: Momenti kur vetura përplaset në kafene gjatë incizimit të një interviste

E frikshme: Momenti kur vetura përplaset në kafene gjatë incizimit të një interviste

Kuriozitete March 09, 2023 - 10:40

Një podkaster kapi momentin befasues kur një veturë u përplas në një kafene të Hjustonit, duke dërguar xhamin e copëtuar drejt tij dhe mysafirit që po intervistonte në video.

Askush nuk u lëndua në aksident, tha policia e Houstonit të SHBA-së.

Disa sekonda përpara se Chevrolet Tahoe të futej në kafenenë Tout Suite, podkasteri Nathan Reeves tha: “U bë kaq qetë këtu”.

Video tregon Reeves duke u larguar pasi ndodhi përplasja, transmeton Klankosova.

Reeves ishte duke filmuar intervistën e tij me të ftuarin, Alexsey Reyes, një fotograf 22-vjeçar nga Houston. Ky ishte episodi i pestë i Reeves për kanalin e tij në YouTube, November Romeo.

Pas përplasjes, video më pas tregon automjete të shumta policie dhe një zjarrfikës jashtë kafenesë. Reeves i thotë ofertës së policisë se ai do të postonte video të përplasjes në YouTube.

“Ishte shok dhe shumë adrenalinë në fillim. Por më pas u siguruam se të gjithë ishim mirë,” tha 20-vjeçari Reeves për Associated Press. “Thjesht isha i tmerruar që e kapa të gjithë atë në film”.