Infektuar: 17422
Shëruar: 14894
Vdekur: 657
Ja për çfarë u kërkua më së shumti në Google gjatë vitit 2019

Ja për çfarë u kërkua më së shumti në Google gjatë vitit 2019

Kuriozitete December 11, 2019 - 18:55
Detaje

Game of Thrones, Caitlyn Jenner, Kupa Botërore e Rugby, çfarë është Zona 51, si të hani një ananas dhe çfarë është një karrem i ngordhur? Këto janë disa nga frazat dhe pyetjet kryesore që më shumti janë kërkuar në Google në vitin 2019.

Kupa Botërore e Rugby – të cilën Afrika e Jugut fitoi pasi mundi Anglinë në finale – kryesoi listën e kërkimeve.

Çfarë është Zona 51?” dhe “Si ta shqiptojmë psalmin” ishin gjithashtu ndër pyetjet kryesore që njerëzit duke se kanë pasur këtë vit. Për ata që pyesin veten, Zona 51 është një bazë e fshehtë e forcave ajrore të SH.B.A.-së, që disa njerëz besojnë se është shtëpi e alienëve.

Psalmi është emri i fëmijës së katërt të Kim Kardashian-West dhe Kanye West që lindi në maj.

Image