Infektuar: 5118
Shëruar: 2370
Vdekur: 112
10-vjeçarja shtatzënë, u dhunua nga vëllai i saj

10-vjeçarja shtatzënë, u dhunua nga vëllai i saj

Kuriozitete November 11, 2019 - 18:45
Lexo Detajet

Në muajin e tetë të shtatzënisë.

Një 10-vjeçare kuptoi se është në muajin e tetë të shtatzënisë, pasi u dhunua nga vëllai i saj.

Vajza me prejardhje nga Posadas, në provincën veriore të Misiones, u dërgua në spital nga e ëma e saj, pasi u ankua për dhimbje të barkut dhe shpinës. Kur mjekët e kontrolluan atë, kuptuan se ajo është në muajin e tetë të shtatzënisë.

Pastaj, ajo tregoi se u dhunua nga vëllai i saj 15-vjeçar, sipas mediave lokale, transmeton rtv21.tv Sipas mediave lokale, viktima nuk e dinte se çfarë po i ndodhte asaj dhe tha se ishte dhunuar nga vëllai i saj më i madh vetëm njëherë. Departamenti i Zhvillimit Social raportoi se vëllai i viktimës, emri i të cilit nuk është zbuluar, është larguar nga familja. Shefja e Departamentit të Fëmijërisë së Ministrisë së Zhvillimit Social, Ana Maria Pereira, tha se shtatzënia ia rrezikon jetën asaj dhe fetusit. Periera tha se gjyshes së foshnjës do t’i jepet kujdestaria mbi fëmijën. 

Image

Departamenti i Drejtësisë dëshiron që vajza shtatzënë të vazhdojë shkollimin pas lindjes. Mediat lokale raportojnë se nëna e dinte për dhunën seksuale dhe ishte e shokuar kur e kuptoi se vajza e saj ishte shtatzënë.

 I dyshuari që dhunoi seksualisht motrën e tij, është i mitur dhe nuk mund të akuzohet. Është në kujdestarinë e tezes së tij, pasi fillimisht është dërguar në një qendër për fëmijë të përfshirë në konflikte juridike. Viktima ka edhe pesë vëllezër të tjerë dhe të cilët bashkarisht jetojnë në lagjen Santa Rita, në qytetin e Posadas. Sipas punëtorëve të shërbimit social që vizituan shtëpinë, ata kanë kushte të mira