Infektuar: 5118
Shëruar: 2370
Vdekur: 108
Durrës, peshkaqeni 'tigër' bie në rrjetë – peshon 500 kg

Durrës, peshkaqeni 'tigër' bie në rrjetë – peshon 500 kg

Kuriozitete October 22, 2019 - 15:49
Lexoni detajet!

Një peshkaqen është kapur mëngjesin e sotëm në ujërat e detit Adriatik nga peshkatarët durrsakë.

Ka qenë peshkarexha ”Meduza” që e ka nxjerrë në breg peshkaqenin që, sipas peshkatarëve, është i llojit tigër.

Ai ka rënë në rrjetat e peshkatarëve në një thellësi prej afro 170 metrash dhe peshon afërsisht 500 kilogramë.

Rastet e kapjes së peshkaqenëve në Adriatik janë shpeshtuar vitet e fundit.Image