Infektuar: 1047
Shëruar: 794
Vdekur: 30
Dukesha tregon jetën në kështjellën e lashtë

Dukesha tregon jetën në kështjellën e lashtë

Kuriozitete October 10, 2019 - 16:39
detajet

Dukesha e Rutlandint ka treguar për kamerat kështjellën e vjetër ku ajo jeton mes luksit.

Kështjella i ka muret të dekoruara me vepra të krijuara shekuj më parë, si dhe mund të përdoren ende hyrjet sekrete.

Kështjella e quhet Belvoir, në Leicestershire, dhe fotot e këtij vendi magjik mund të shihen edhe në instagramin e vetë Ema Rutand, dukesha e 11-të e Rutlandit.

Burri i saj, Duka i Rutlandit, është pasardhës i dinastisë Maners, pasardhës i dukës së 10-të të Rutlandit, me një pasuri rreth 130 milionë euro./tch/

Image
Image
Image
Image
Image
Image