Mahnitëse! Ja si është dekoruar ky fshat në Kosovë për festa të fundvitit (FOTO)

Mahnitëse! Ja si është dekoruar ky fshat në Kosovë për festa të fundvitit (FOTO)

Kuriozitete dhjetor 09, 2018 - 23:47

Pjetërshani, është një fshat pak kilometra larg qytetit të Gjakovës.

Tërë vëmendjen ky vend e merr në fundvit.

E gjithë kjo për shkak të pamjes përrallore që merr nga dekorimi i shumtë dhe i bukur.

Fotot e mëposhtme janë realizuar nga fotografi Bernard Shkorreti.

Shikojeni se si duket ky fshat i dekoruar për festat e fundvitit.

Image
Image
Image