Dëmtohet murali i gruas transgjinore i realizuar pak ditë më parë në Prishtinë

Dëmtohet murali i gruas transgjinore i realizuar pak ditë më parë në Prishtinë

Kultura July 22, 2022 - 22:50

Një mural i realizuar pak ditë më parë në Prishtinë, që paraqet gruan transgjinore e njohur si Qerkica dhe shokut të saj, është dëmtuar sot nga persona të panjohur, përcjell KultPlus.

Artistja e cila realizoi këtë mural tek fakulteti Filologjik, Ermira Murati, thotë për KultPlus se murali është realizuar në kuadër të Manifestës.

Murati, bën thirrje që sa më shpejt të gjenden kryesit e kësaj vepre.

Image
Image