Infektuar: 55851
Shëruar: 49269
Vdekur: 1410
Ansambli “Shota” përformon para MKRS-së, përcillen edhe nga Hoti e Dumoshi

Ansambli “Shota” përformon para MKRS-së, përcillen edhe nga Hoti e Dumoshi

Kultura November 28, 2020 - 13:07

Ansambli i Valleve dhe Këngëve ” Shota”, ka përformuar me disa pika para objektit të Ministrisë së Kulturës Rinisë dhe Sportit, me rastin e festës së 28 Nëntorit.

Përformancën e tyre e ka ndjekur nga afër kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti dhe ministrja e MKR-së, Vlora Dumoshi, si dhe qytetarë.

Anëtarët e ansamblit më herët janë pritur në takim nga Hoti e Dumoshi.