Infektuar: 55851
Shëruar: 49269
Vdekur: 1410
Monodrama nga Kosova shpallet fituese e festivalit në Egjipt

Monodrama nga Kosova shpallet fituese e festivalit në Egjipt

Kultura November 23, 2020 - 20:28

Kosova ka shënuar një tjtetër sukses ndërkombëtar në fushën e artit.

Monodrama nga Kosova “Ëndërrat e Hamletit” ka fituar Çmimin kryesor në konkurencën e monodramës në festivalin ndërkombëtar “Sifty” në Sharm El Sheik të Egjiptit, transmeton Zeri.info.

Kjo monodramë është interpretuar nga aktori dhe regjisori Mentor Zymberaj dhe është vlerësuar lartë nga juria ndërkombëtare, kritika, artistët dhe mediat atje./Zëri

Image