Infektuar: 55851
Shëruar: 49269
Vdekur: 1410
Top 5 këngët e kësaj jave

Top 5 këngët e kësaj jave

Kultura November 23, 2020 - 14:51

Këngët e reja që do të lëshohen gjatë tërë javës në emisionin “Drive Time” në 89.8fm – “Radio Prishtina” janë disa emra, artistë të rinj në skenë, që të mahnitin me zërat e tyre qetësues, melankolikë, të cilët po sjellin tinguj dhe frymë të re, si: Saweetie, Jhené Aiko, Joesef, Masego, Don Toliver, Sega Bodega, Låpsley, si dhe për fund është dashur ta fusim të paktën një emër si Megan Thee Stallion vetëm sa për të thyer pak stilin e të tjerëve.

Besoj që do të kënaqeni me këngët e postuara më poshtë:

 

Joesef – “Comedown”

Një këngëtar dhe kompozitor i ri po bën dallgë në heshtje në skenën muzikore në Mbretërinë e Bashkuar. I njohur vetëm si Joesef, ai tashmë është krahasuar me Amy Winehousen.

Muzika e tij ishte parashikuar aq e nxehtë, saqë koncerti i tij i parë u shit para se të kishte lëshuar edhe një këngë të vetme.

Muzikanti i pakapshëm me shpirt vjen nga Glasgow dhe regjistron muzikën e tij në dhomën e tij të gjumit.

 

Masego, Don Toliver – “Mystery Lady”

Masego lanson “Mystery Lady” ft. Don Toliver.

Pjesa është kënga e fundit në EP-in e tij të ardhshëm, përmes “EQT Recordings” dhe Capitol Records.

I freskët dhe flirtues, "Mystery Lady" është një zhurmë përmes ëndrrave të mbushura me dashuri, që paraqet mashtruesit me frymë të Masegos dhe lojën e butë të Toliverit.

 

Sega Bodega & Låpsley – “Make U Stay”

Pas publikimit të albumit të tij debutues “Salvador” në shkurt, Sega Bodega është rikthyer, duke bashkuar forcat me Låpsleyn për këngëtarin e ri “Make U Stay”.

Duke folur për këngën, Sega thotë: “Ne donim të bashkonim trance dhe garage dhe u bashkuan kaq natyrshëm”.

"Ne e kemi shkruar këtë këngë së bashku në studion time në Tottenham herën e parë që jemi takuar ndonjëherë, pasi kemi kontaktuar me njëri-tjetrin në Instagram", shton Låpsley.

“Erdhi kaq shpejt; ai më tregoi këngën dhe unë menjëherë u lidha me tela dhe pastaj brenda orës u regjistrua vija e sipërme. Mendova se telat bombastikë kishin nevojë për disa tekste intensive, kështu që gjithçka ka të bëjë me xhelozinë”.

Saweetie, Jhené Aiko – “Back to the Streets”

Saweetie ka publikuar një single të ri, "Back to the Streets", me Jhené Aikon.

Bashkëprodhuar me Timbalandin, kënga e butë është një dedikim për "djemtë" - burrat që Saweetie i gëzon për aq kohë sa dëshiron para se të kalojë te një tjetër.

Singli vjen me një video lirike të animuar, që përshkruan Saweetien dhe Jhené Aikon si zanat në pyll, që të kujton Fern Gullyn.

 

Megan Thee Stallion – “Body”

Megan Thee Stallion vazhdoi përpara me lansime të këngëve të reja, kësaj here është kënga "Body" që interpretoi për të parën herë në “Çmimet e Muzikës Amerikane 2020” dhe ishte me të vërtetë përtej.

“Falje për të gjithë rreth meje, sepse unë do të këndoj me zë të lartë ‘Body-ody-ody-ody-ody’”.

Përgatiti: Berna Caka

Image