Infektuar: 34295
Shëruar: 21043
Vdekur: 914
Top 5 këngët e kësaj jave

Top 5 këngët e kësaj jave

Kultura October 19, 2020 - 16:47

Kjo javë në emisionin “Drive Time”“Radio Prishtina”, nga ora 16-18 me Bernën dhe Arin, përfshin edhe Top 5 këngët e kësaj jave, të cilat kësaj here përzihen nga emra, stile dhe emocione të ndryshme si: Lana Del Rey, Gorillaz në bashkëpunim me Sir Elton John dhe 6lack, pastaj Tory Lanez, një prej emrave që këto javët e fundit ka qenë tërë kohën nëpër ballinat e tabloidave të famshëm shkaku i plagosjes së një prej këngëtarëve më në zë aktualisht të skenës Hip Hop – Rap, “Megan Thee Stallion”.

Prej top-emrave të skenës po dalim te emrat më pak të njohur si “Monique” me këngën “Daleigh”, por e cila shumë shpejt besojmë që do të ngjitet më lart në skenë, dhe për fund aty gjendet edhe Sada Baby me Nicky Minaj.

Këngët mund t’i dëgjoni më poshtë:

Lana Del Rey – “Let me love you like a woman”

Singli i parë nga albumi i ardhshëm i Lana Del Reyt, “Chemtrails Over the Country Club”, nuk parashikon një stil të ri. Melodia do të jetë e njohur për këdo që di vetëm hitet e saj më të mëdha. Edhe një herë, Jack Antonoff e shoqëron atë me piano humori dhe lëpirjet e kitarës së heshtur ndërsa ajo shtron zërin e saj në një grup të vogël vajzash me pëshpërima pohuese. Në secilin varg, Lana mendon të largohet nga Los Anxhelosi.

Gorillaz ft Sir Elton John and 6lack – “The Pink Phantom”

Elton John tha për bashkëpunimin: “Damon zgjati dorën dhe më kërkoi të bëja diçka dhe mënyra se si kënga ka dalë është shumë e mirë. Unë isha në studion në Londër dhe ai ishte në skajin tjetër në Devon, por edhe nga distanca ishte një proces kaq tërheqës dhe krijues”.

“Gjithmonë e kam dashur Damonin sepse ai përfshin kaq shumë lloje të ndryshme të muzikës. Ka gisht në kaq shumë hite dhe megjithëse ka arritur kaq shumë, ai kurrë nuk ulet akoma në mënyrë krijuese. Ai vazhdimisht shtyn përpara dhe përqafon të renë, e cila është e admirueshme dhe e rrallë. Ai është gjithmonë duke punuar – është gjithmonë duke bërë diçka”, tha Elton John.

DaniLeigh – “Monique”

DaniLeigh lëshon këngën e re të ashpër “Monique” nga albumi i saj i ardhshëm “Movie” përmes “Def Jam Recordings”. Kjo këngë do të shfaqet në fushatën e re #SHOESOFRESH të “Finish Line”.

Tory Lanez – “In The Air”

Reperi / këngëtari lëshoi videon zyrtare për “In The Air”, i shfaqur para disa mbështetësve në New York City. Lanez paraqitet duke rapuar rreth njerëzve, duke hedhur kritika se nuk e mbështetën pavarësisht mundimeve të tij të fundit.

Sada Baby ft Nicky Minaj – remix "Whole Lotta Choppas"

Sada Baby shpërndau një remix të ri të asistuar nga Nicki Minaj në hitin e tij të vetëm të kthyer në viral “Whole Lotta Choppas”. Reperi nga Detroit bëri bujë në fillim të këtij viti, duke nisur një trend të tërë vallëzimi viral në “TikTok”.

Përgatiti: Berna Caka