Infektuar: 4715
Shëruar: 2227
Vdekur: 101
Pas emrave, zbulohen edhe datat e Festivalit të Këngës në RTSH

Pas emrave, zbulohen edhe datat e Festivalit të Këngës në RTSH

Kultura October 28, 2019 - 16:10
Detajet

Janë zbuluar datat e festivalit të RTSH-së.

Pallati i Kongreseve në Tiranë do të presë 20 këngëtarët pjesëmarrës për të performuar live në datat 19 dhe 20.

Ndërkaq më 22 dhjetor do të mbahet finalja e cila vulos fituesin e festivalit të 58-të e që do të përfaqësojë Shqipërinë në Eurovizion 2020.

Tashmë është bërë zyrtare edhe lista e pjesëmarrësve të cilën ju mund ta shihni më poshjtë.

Bojken Lako
Devis Xherahu
Genc Tukiqi
Valon Shehu
Wendy Mancaku
Genti Deda
Kanita Suma
Olta Boka
Arilena Ara
Kamela Islamaj
Renis Gjoka
Eugent Lito (GENA)
Eli Fara ft Stresi
Kastro Zizo
Alberie Hadergjonaj
Robert Berisha
Era Rusi
Aldo Bardhi
Elvana Gjata

Image