'Çmendet’ Cineplexx, të martën të gjitha biletat 1,99 euro!

'Çmendet’ Cineplexx, të martën të gjitha biletat 1,99 euro!

Kultura August 19, 2019 - 12:04

Dita e martë e 20 gushtit do të jetë një ditë e çmendur në Cineplexx! Kinemaja Austriake në Prishtinë ka organizuar eventin që do të ndodhë vetëm një herë në vit, ku përgjatë gjithë ditës, bileta e çdo filmi do të kushtojnë vetëm 1,99 euro, shkruan zeri.info. 

Gjatë “Crazy Day” Cineplexx do të shfaqë 11 filma në total, filmat më të rinj si “Fast & Furious Presents Hobbs & Shaw”, “Once Upon a Time in Hollywood”, “The Angry Birds Movie 2”, “The Lion King”, “Spider-Man: Far From Home” si dhe çdo film tjetër që po shfaqet në Cineplexx do të jenë të përfshirë në ofertë. Çmimi special prej 1.99 Eur vlen si për filmat në teknologjinë 2D, ashtu edhe ata në teknologjinë 3D si dhe për ulëset VIP. Krejt çka duhet të bëni është t’i siguroni biletat paraprakisht, duke i blerë ato çdo ditë prej orës 14:00 në Cineplexx.

Ja një përshkrim i shkurtë i filmave që do të shfaqen me 20 gusht:

Image

Fast & Furious Presents Hobbs & Shaw
Aksion, Aventurë

Luke Hobbs dhe Deckard Shaw do të krijojnë një aleancë të pagjasë kur një keqbërës i përmirësuar gjenetikisht kërcënon të ardhmen e njerëzimit.

Image

Once Upon a Time in Hollywood
Dramë, Triller

Një aktor i venitur televizioni dhe dubluesi i tij përpiqen të arrijnë famë dhe sukses në industrinë e filmit përgjatë viteve të fundit të Periudhës së Artë të Hollivudit në vitin 1969, në Los Angeles.

Image

The Angry Birds Movie 2
Animacion, Aventurë

Zogjtë që nuk mund të fluturojnë dhe derrkucët jeshilë e çojnë konfliktin mes tyre në një tjetër nivel.

Image

The Lion King
Animacion, Aventurë

Rikrijimi i njërit nga filmat më ikonik të Disney. Simba, një princ i ri, pas vrasjes së të atit i cili lë mbretërinë e tij, do të mësojë kuptimin e përgjegjësive dhe trimërisë.

Image

Spider-Man: Far From Home
Aksion, Fantazi

Peter Parker dhe miqtë e tij nisen në një udhëtim veror në Europë, ku Peter e gjen veten duke u përpjekur të luftojë një armik të ri, Mysterion, i cili siç ka emrin, nuk është ashtu siç duket.

 

Oraret e filmave mund ta gjeni duke klikuar KËTU