Ndërron jetë aktorja e njohur kosovare

Ndërron jetë aktorja e njohur kosovare

Kultura janar 23, 2019 - 18:14
Lexo Detajet

Arti kosovar në zi.

Aktorja e njohur, Fatima Llugiqi ka ndërruar jetë në moshën 67 vjeçare.

Këtë e ka bërë të ditur mikja e saj përmes një postimi në rrjetet sociale.

Në njoftim thuhet se mbledhja komemorative do të mbahet nesër në Teatrin Kombëtar nga ora 11:00, kurse varrimi i të ndjerës do të bahet në ora 11:00 në fshatin Lupç.

Fatimja mbahet mend për rolin e saj në filmin “Migjeni” dhe po ashtu në filmin “Hikmetja”, por edhe shumë role të tjera në teatër. 

Image