Tri premiera të reja në Cineplexx (foto)

Tri premiera të reja në Cineplexx (foto)

Kultura janar 09, 2018 - 14:44

Këtë javë Cineplexx do ta fillojë me tri premiera të filmave, të cilat do të shfaqen çdo ditë!

Mes këtyre filmave është edhe filmi i bazuar në jetën e Winston Churchill, Darkest Hour. Ja 3 filmat më të ri që mund t’i shikoni prej datës 11 janar në kinemanë e vetme RealD 3D në Prishtinë:

Darkest Hour

Gjatë ditëve të hershme të Luftës së Dytë Botërore, fati i Evropës Perëndimore varet nga kryeministri britanik i sapoemëruar Winston Churchill, i cili duhet të vendosë nëse do të negociojë me Hitlerin ose të luftojë kundër mosmarrëveshjeve të pabesueshme. Për këtë film, Gary Oldman është transformuar në Winston Churchill, dhe ka fituar çmimin "Aktori më i mirë në Dramë" gjatë ceremonisë Golden Globes. 

Image

Marrowbone

Një i ri dhe vëllezërit e motrat e tij, që kanë mbajtur sekret vdekjen e nënës së tyre të dashur për të mbetur së bashku, janë mallkuar nga një prani e keqe në shtëpinë në të cilën jetojnë. 

Image

SANTA SWAP - MERRY CHRISTMAS MR. ANDERSEN
Përralla klasike e Alf Prøysen rreth historisë së marangozit që dashuron Krishtlindjet, i cili përpiqet t'i bëjë tre fëmijët e tij të besojnë tek Santa Clause, kur ai ndërron vendet me të në vigjilie të Krishtlindjeve, për ta bërë atë të veçantë. 

Image

Si pjesë e kampanjës 1+1 me Z-Mobile, të gjithë ata që posedojnë numër të z-mobile, mund të përfitojnë nga oferta 1+1, ku për çdo biletë të blerë, ju fitoni një tjetër FALAS. Klikoni këtu për të kuptuar se si: https://goo.gl/T3T1Xx

Oferta vlen çdo të enjte.

Image

Bileta mund t’i blini çdo ditë prej orës 13:30. Për listen e plotë dhe oraret e filmave klikoni këtu: http://www.cineplexx-ks.eu/filma/