Këta janë dy prej terroristëve serbë të arrestuar sot në Banjskë [foto]

Këta janë dy prej terroristëve serbë të arrestuar sot në Banjskë [foto]

Kronika September 24, 2023 - 22:26

Policia e Kosovës ka konfirmuar se ka arrestuar dy serbë të dyshuar për sulmin terrorist në Banjskë të Zveçanit.

Në rrjetet sociale janë duke qarkulluar fotografi të dy serbëve të arrestuar, transmeton Zeri.info.

Policia ka konfirmuar se deri më tani sipas informacioneve nga terreni tre sulmues janë vrarë, janë arrestuar dy sulmues dhe katër persona të dyshuar të cilët ishin hasur nën posedim ilegal të radiolidhjeve, e të cilët dyshohet se ndërlidhen me grup terroristë. /Zëri

Image

Image