13-vjeçari në Ferizaj dyshohet se bëri vetëvrasje, Prokuroria deklarohet për rastin
Foto:Ilustrim

13-vjeçari në Ferizaj dyshohet se bëri vetëvrasje, Prokuroria deklarohet për rastin

Kronika September 21, 2023 - 11:17

Një i mitur është gjetur pa shenja jete pasditen e së martës në rrugën “Imri Neziri” në Ferizaj.

Telegrafi mëson se viktima është rreth 13 vjeç dhe dyshohet se i njëjti ka bërë vetëvrasje me armë zjarri.

Nga Prokuroria Themelore në Ferizaj kanë konfirmuar për Telegrafin se rasti është iniciuar si vetëvrasje dhe se trupi i pajetë i viktimës është dërguar në Institutin e Mjekësisë Ligjore për obduksion.

“Viktima është i mitur. Me vendim të prokurorit, trupi i pajetë i viktimës është dërguar në IML për obduksion. Rasti është iniciuar si ‘Vetëvrasje’, por hetimet po vazhdojnë”, thuhet në përgjigjen e tyre.

Ndërkaq, Policia e Kosovës ka bërë të ditur se rasti ka ndodhur në rrugën “Imri Neziri”, rreth orës 16:46.

Ende nuk dihen motivet dhe rrethanat që çuan në tragjedi.