Arrestohen dy persona për vjedhje barnash në një depo në Prishtinë

Arrestohen dy persona për vjedhje barnash në një depo në Prishtinë

Kronika December 01, 2022 - 10:16

Mbrëmë në Prishtinë janë arrestuar dy persona për vjedhje të barnave në një depo.

Policia bën të ditur se rasti ka ndodhur në rrugën “Dritan Hoxha” në kryeqytet.

“Puna e hetuesve të stacionit policor është finalizuar menjëherë, ku kanë arritur të gjejnë dhe sekuestrojnë një sasi të barnave, si dhe të arrestojnë dy personat e dyshuar:

– K. I., mashkull, 31 vjeç, shtetas i Republikës së Kosovës dhe

– E. S, mashkull, 37 vjeç, shtetas i Maqedonisë së Veriut”.

“Personat e dyshuar me vendim prokurorit të Shtetit janë dërguar në mbajtje, ndërkohë që hetuesit e stacionit policor qendra po kryejnë veprimet e nevojshme hetimore lidhur me rastin, si dhe identifikimin e personit të tretë të dyshuar, i cili aktualisht ndodhet në arrati”, thuhet në njoftimin e Policisë. /Zëri