Shoferi kosovar “fluturon” me 237 km/h, bie në radarin e policisë

Shoferi kosovar “fluturon” me 237 km/h, bie në radarin e policisë

Kronika May 19, 2022 - 16:05

Një shofer është gjobitur pasi ka vozitur në shpejtësi prej 237 km/h.

Sipas policisë ai në zonën ku kufizimi i shpejtësisë është 130 km/h kishte vozitur me 238 km/h, ku më pas ka pasuar gjoba me 300€, 3 pikë negative dhe 3 muaj i ndalim drejtimi i mjetit me veprim motorik, transmeton Zeri.info.

Policia është zotuar se do të vazhdojmë me ndërmarrjen e masave dhe veprimeve policore ndaj kundërvajtësve të ndryshëm të cilët rrezikojnë sigurinë në trafikun rrugor. /Zëri

Image

Image