Të shtëna me armë në një aheng në Mitrovicë, iniciohet rast ndaj 22-vjeçarit

Të shtëna me armë në një aheng në Mitrovicë, iniciohet rast ndaj 22-vjeçarit

Kronika August 05, 2021 - 10:03

Të mërkurën Policia në Mitrovicë ka pranuar një informatë se kishte të shtëna me armë zjarri në një aheng familjar në fshatin Koshtovë të Mitrovicës.

Përmes një njoftimi për media, Policia e Kosovës ka njoftuar se njësitë policore kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe kanë identifikuar vendin nga ku ishin dëgjuar të shtënat në një aheng familjar, ku në vendngjarje janë gjetur dy gëzhoja.

Sipas PK-së, pas identifikimit të të dyshuarit është dorëzuar një armë gjuetie, nga e cila armë kishte shtënë një 22-vjeçar.

Në cilësi të provave materiale policia ka sekuestruar armën dhe dy gëzhojat. Në cilësi të të dyshuarit është intervistuar B.L., 22-vjeçar, shtetas i Republikës së Kosovës, ku pas procedurave intervistuese me urdhër të prokurorit kujdestar i dyshuari në fjalë është liruar në procedurë të rregullt.

Nga Policia kanë bërë të ditur se ndaj të dyshuarit është iniciuar rast për veprën penale “Mbajtje, posedim, kontroll i paautorizuar i armëve” dhe “Përdorim i armës ose mjetit të rrezikshëm”. /Zëri