Infektuar: 107497
Shëruar: 104054
Vdekur: 2245
Rreth 60 persona u janë vërsulur policëve në Prizren pasi ua ndaluan evenimentin që organizuan

Rreth 60 persona u janë vërsulur policëve në Prizren pasi ua ndaluan evenimentin që organizuan

Kronika June 11, 2021 - 11:25

Gjatë ditës së djeshme në Prizren është raportuar se është duke u mbajtur një eveniment me vetura dhe motoçikleta të zhurmshme.

Policia njofton se pasi njësia policore dhe inspektorët e AVUK-ut kanë dalë në vendin e ngjarjes, rreth 60 persona u janë vërsulur zyrtarëve policorë.

Për të vënë nën kontroll situatën, zyrtarët policorë kanë përdorur sprej zyrtar, derisa nuk raportohet për të lënduar.

Rasti duke u hetuar nga njësitë relevante policore. /Zëri