Infektuar: 106914
Shëruar: 99628
Vdekur: 2225
Vrasësi grek kapet në Shqipëri
Foto ilustruese

Vrasësi grek kapet në Shqipëri

Kronika May 04, 2021 - 21:07

Një vrasës grek është arrestuar në Shqipëri dhe më pas u ekstradua në vendin e tij për t’u gjykuar dhe dënuar.

Gazeta greke “Kathimerini” shkruante sot se autori i vrasjes 32-vjeç pasi ekzekutoi fqinjin e tij 60-vjeç u arratis duke u fshehur në një fshat në Shqipëri, por jo për shumë kohë, pasi u lokalizua dhe arrestua.

E ndërsa nga kontrolli iu gjet arma e zjarrit me të cilën kreu vrasjen, greku e pranoi autorësinë para hetuesve./Abcnews.al