Infektuar: 105864
Shëruar: 96322
Vdekur: 2195
Vdes ish-ushtari i UÇK-së, Behram Rrahmani

Vdes ish-ushtari i UÇK-së, Behram Rrahmani

Kronika May 03, 2021 - 19:08

Ka vdekur ish-ushtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Behram Rrahmani, nga fshati Kollë e Komunës së Vushtrrisë.

Lajmin për vdekjen e tij e ka bërë të ditur Organizata e Veteranëve të Luftës së UÇK-së dega e Vushtrrisë.

Rrahmani gjatë luftës ka ushtruar veprimtarinë e tij në zonën e Shalës dhe njihet me nofkën “Kujtimi”./Zëri