Infektuar: 106914
Shëruar: 99628
Vdekur: 2225
Policia jep detaje për aksidentin e djeshëm tragjik në Gjakovë
Fotografi ilustruese

Policia jep detaje për aksidentin e djeshëm tragjik në Gjakovë

Kronika April 18, 2021 - 09:33

Policia e Kosovës ka dhënë detaje në lidhje me aksidentin e djeshëm tragjik në Raçë të Gjakovës.

Në raportin 24 orësh të Policisë, thuhet se në mëngjesin e së shtunës një veturë me targa të Shqipërisë ka humb kontrollin gjatë vozitjes dhe ka rënë në një lum në fshatin Raçë të Gjakovës.

Policia bën të ditur se si pasojë e aksidentit tre persona që gjendeshin në makinë kanë vdekur, transmeton Zeri.info.

Personat janë: dy meshkuj kosovarë dhe një femër Shtetase e Shqipërisë.

Me urdhër të prokurorit trupat e pa jetë janë dërguar për obduksion. /Zëri