Infektuar: 73048
Shëruar: 61986
Vdekur: 1649
Hajnat thyejnë xhaminë e Qylit në Gjakovë

Hajnat thyejnë xhaminë e Qylit në Gjakovë

Kronika February 23, 2021 - 11:40

Mbrëmë në Gjakovë hajnat kanë thyer xhaminë me dy minare në Gjakovë.

Në një video të publikuar nga faqja “Gjakova sot” shihet se një person i panjohur ka thyer dy xhamat dhe ka hyrë brenda xhamisë me dy minare, e cila njihet edhe si “Xhamia e Qylit”, transmeton “Zeri.info”.

Sipas dëshmitarëve, hajnat përveç dy dritareve kanë dëmtuar arkën e xhamisë dhe dy dollapë të librave.

Pamjet më poshtë: