Infektuar: 34295
Shëruar: 21043
Vdekur: 914
Nga djegia e kontejnerëve të bërllokut digjen edhe tri vetura në Prishtinë
Foto: Ilustrim

Nga djegia e kontejnerëve të bërllokut digjen edhe tri vetura në Prishtinë

Kronika October 26, 2020 - 11:06

Në mesnatën e së dielës janë djegur tri vetura në Prishtinë.

Dyshohet se ngjarja ka ndodhur rreth orës 02:00 pas mesnate si pasojë e një zjarri, që ka shpërthyer në kontejnerët e mbeturinave.

Policia përmes raportit 24-orësh bën të ditur se në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitet përkatëse, ndërsa ekipi i zjarrfikësve ka lokalizuar zjarrin dhe nuk raportohet për të lënduar.

Lidhur me rastin është njoftuar prokurori. /Zëri