Infektuar: 40117
Shëruar: 25586
Vdekur: 1026
Rrëzohet nga lartësia një punëtor, dërgohet për trajtim në QKUK

Rrëzohet nga lartësia një punëtor, dërgohet për trajtim në QKUK

Kronika October 17, 2020 - 13:15

Gjatë ditës së djeshme një punëtor derisa ishte duke punuar në një shtëpi në Prizren është rrëzuar dhe ka pësuar lëndime trupore.

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se viktima është duke u trajtuar në QKUK dhe se gjendja e tij shëndetësore është stabile.

"Raportohet se viktima mashkull kosovar derisa ishte duke punuar në një shtëpi është rrëzuar dhe ka pësuar lëndime trupore. Viktima është duke u trajtuar në QKUK, gjendja momentale shëndetësore është stabile. Në vendin e ngjarjes kanë dalë inspektorët e punës, me vendim të prokurorit është iniciuar rasti dhe është duke u hetuar", thuhet në raportin 24-orësh të Policisë. /Zëri