Infektuar: 56412
Shëruar: 49713
Vdekur: 1420
Vdes aktivisti i Lëvizjes Vetëvendosje

Vdes aktivisti i Lëvizjes Vetëvendosje

Kronika August 12, 2020 - 15:32

Aktivisti i Lëvizjes Vetëvendosje, Rifat Gola, ka vdekur sot. Lajmin e ka konfirmuar Dega e LVV-së në Gjakovë, që ka thënë se pavarësisht moshës ai nuk kishte humbur asnjë protestë të organizuar nga ta.

“Që nga ditët e para ka qenë aktiv në çdo aktivitet të Lëvizjes. Pavarësisht moshës, nuk ka humbur asnjë protestë që kemi organizuar. Ua shprehim ngushëllimet më të sinqerta familjes, dashamirëve dhe bashkëqytetarëve të bacës Rifat. Gjithmonë në mendjen tonë”, thuhet në njoftimin e Lëvizjes Vetëvendosje në Gjakovë. /Zëri

Image