Infektuar: 56412
Shëruar: 49713
Vdekur: 1420
Nuk respektoi masat e vetizolimit, arrestohet

Nuk respektoi masat e vetizolimit, arrestohet

Kronika August 12, 2020 - 09:12

Policia e Kosovës raporton se një i dyshuar mashkull, në Vushtrri, pasi ka rezultuar pozitiv me COVID-19, nuk ka respektuar vendimin e vetizolimit dhe ka dalë.

Me urdhër të prokurorit, ndaj të dyshuarit është iniciuar lënda e rastit, e cila procedohet në procedurë të rregullt. /Zëri