Infektuar: 14939
Shëruar: 12325
Vdekur: 611
Nuk ndalen ahengjet, policia ndërhyn në Prizren e Suharekë

Nuk ndalen ahengjet, policia ndërhyn në Prizren e Suharekë

Kronika August 04, 2020 - 09:59

Pavarësisht situatës alarmante me pandeminë, kosovarët po vazhdojnë të mblidhen nëpër ahengje.

Policia e Kosovës, të hënën, ka ndërhyrë në dy ahengje, njëri në Prizren dhe tjetri në Suharekë, transmeton “Zeri.info”.

Policia në lidhje me rastin ka njoftuar se ka iniciuar rast ndaj dy personave, të cilët kishin organizuar ahengje në kundërshtim me vendimin e Qeverisë.

Me vendim të prokurorit, dy rastet shkojnë në procedurë të rregullt. /Zëri