Infektuar: 9869
Shëruar: 5480
Vdekur: 303
Sulmohet seksualisht një femër në Ferizaj

Sulmohet seksualisht një femër në Ferizaj

Kronika July 31, 2020 - 12:04

Arrestohet njeë person neë Ferizaj, pasi dyshohet se ka sulmuar seksualisht njeë femeër, raporton Zeri.info

Policia e Kosoveës peërmes raportit 24-oreësh ka njoftuar se dje rreth oreës 16:30 eështeë raportuar se njeë femeër ka keërkuar trajtim mjekeësor, pasi eështeë sulmuar seksualisht nga njeë person.

“Ferizaj, 30.07 -16:30. Eështeë raportuar se viktima femeër kosovare ka keërkuar trajtim mjekeësor pasi dyshohet se eështeë sulmuar seksualisht nga i dyshuari mashkull kosovar. I dyshuari eështeë arrestuar dhe pas intervistimit, me vendim teë prokurorit, deërgohet neë mbajtje”, thuhet neë raportin e PK-seë.