Infektuar: 10988
Shëruar: 6616
Vdekur: 373
Polica shënon rekord me shqiptimin e gjobave në trafik

Polica shënon rekord me shqiptimin e gjobave në trafik

Kronika July 11, 2020 - 11:29

Policia e Kosovës gjatë 24 orëve të fundit ka shqiptuar 1 mijë e 126 tiketa për kundërvajtësit në trafik, raporton “Zeri.info”

Po ashtu policia ka njoftuar se gjatë ditës së kaluar kanë ndodhur gjithsej 34 aksidente trafiku, një aksident ka ndodhur me fatalitet ndërsa 20 të tjerë ishin me të lënduar.

Nga PK-ja janë arrestuar 5 persona dhe 3 janë dërguar në mbajtje, ndërsa 1 person është dërguar në vuajtje të dënimit. /Zëri