Infektuar: 14939
Shëruar: 12325
Vdekur: 611
Dy raste të dhunës në familje brenda 24 orëve në Drenas

Dy raste të dhunës në familje brenda 24 orëve në Drenas

Kronika May 31, 2020 - 10:47

Në Drenas janë regjistruar dy raste të dhunë në familje.

Në dy rastet, viktima kanë qenë dy gra të cilat janë sulmuar fizikisht nga bashkëshortët e tyre, transmeton Zeri.info.

Në rastin e parë, viktima ka pranuar tretman mjekësorë, ndërsa nuk raportohet për të arrestuar.

Kurse në rastin tjetër, i dyshuari është intervistuar dhe në konsultim me prokurorin, është liruar në procedurë të rregullt.