Infektuar: 1083
Shëruar: 843
Vdekur: 30
Arrestohet një person për trafikimin e një të miture

Arrestohet një person për trafikimin e një të miture

Kronika May 22, 2020 - 10:18

Policia e Kosovës ka bërë të ditur së është arrestuar një person në Prishtinë nën dyshimin për trafikimin e një femre të mitur, transmeton “Zeri.info”.

Gjatë arrestimit të dyshuarit i janë konfiskuar dy telefona celularë dhe një thikë.

Viktima, pas intervenimit të policisë, është dërguar në strehimore për kujdes të mëtutjeshëm, ndërsa i dyshuari pas intervistimit, me vendim të prokurorit, është dërguar në mbajtje.