Infektuar: 1047
Shëruar: 794
Vdekur: 30
 Tentojnë ta kalojnë ilegalisht kufirin, tri femra dërgohen në karantinë

Tentojnë ta kalojnë ilegalisht kufirin, tri femra dërgohen në karantinë

Kronika April 04, 2020 - 09:33

Njësiti policor gjatë patrullimit afër pikës kufitare “Vermicë”, ka hasur dhe ndaluar tri femra kosovare duke kaluar ilegalisht kufirin nga territori i Shqipërisë për në Kosovë.

Sipas policisë, të dyshuarat janë hasur afër vendit të quajtur foleja e Shqiponjave.

Të dyshuarave i është bërë kontrolli mjekësor, me rekomandim të prokurorit është iniciuar lënda e rastit e cila kalon në procedurë të rregullt dhe të njëjtat pas procedurave janë dërguar në karantinë.