Infektuar: 54839
Shëruar: 48046
Vdekur: 1392
Plagoset me armë një policë në Kllokot

Plagoset me armë një policë në Kllokot

Kronika March 29, 2020 - 10:28

Një pjestarë i policisë së Kosovë është plaggosur me armë zjarri të shtunën në Kllokot, raporton Zëri.info

Policia e Kosovës ka arrestuar një person në fshatin Vërbovc të Kllokotit, i cili pas një fjalosje me një pjestarë të Policisë së Kosovë, i cili kishte qenë jashtë detyre kishte shtënë me armë zjarri në drejtim të tij, thuhet në raportin e policisë.

Si pasoj viktima ishte plagosur dhe është dërguar në QKUK për tretman mjekësor dhe gjendja e tij është jashtë rrezikut për jetë. Njësitë relevante kanë dalë në vendin e ngjarjes, nga i dyshuari kanë konfiskuar një armë e cila dyshohet se ishte përdorë në rast.

Më urdhër te prokurorit i dyshuari dërgohet në mbajtje ./ZERI