Infektuar: 1123
Shëruar: 847
Vdekur: 30
Kosovari ushtron dhunë ndaj bashkëshortes dhe vajzave, arrestohet

Kosovari ushtron dhunë ndaj bashkëshortes dhe vajzave, arrestohet

Kronika March 28, 2020 - 12:54

Policia e Kosovës ka arretuar në Prishtinë të dyshuarin mashkull kosovar pasi i njëjti kishte ushtruar dhunë në familje.

I dyshuari ka rrahur bashkëshorten dhe bijat e tij viktima femra kosovare.

Me vendim të prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje. 

” Është arrestuar i dyshuari mashkull   kosovar, pasi që i njëjti kishte ushtuar dhunë ndaj bashkëshortes dhe bijave të tij, viktimave femra   kosovare. Me vendim të prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje”, thuhet në raportin 24-orësh të Policisë.