Infektuar: 1038
Shëruar: 791
Vdekur: 30
Policia arreston një person i cili kërcënoi presidentin Thaçi

Policia arreston një person i cili kërcënoi presidentin Thaçi

Kronika March 27, 2020 - 10:05

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se ka arrëstuar një person i cili përmes rrjeteve sociale ka kërcënuar presidentin Thaçi, raporton "Zëri.info".

Në komunikatën e policisë thuhet se presidenti është kërcënuar më 26 mars.

"Hetuesit policor kanë arritur ta identifikojnë personin e dyashuar (K.P 1980) dhe vendbanimin e tij, me çrastë kanë kontrolluar shtëpimë dhe objektet përcjellëse te cilat gjendeshin në rajonin e Mitrovicës", thuhet në njoftim.