Pamje nga aksidenti i rëndë në dalje të Prishtinës, veturat bëhen copa

Pamje nga aksidenti i rëndë në dalje të Prishtinës, veturat bëhen copa

Kronika February 16, 2020 - 12:29

Katër persona kanë mbetur me lëndime të rënda pas një aksidenti që ka ndodhur sot në dalje të Prishtinës. Tri automjete janë përplasur mëngjesin e sotëm në autostradën në drejtim Prishtinë – Fushë Kosovë. Policia ka dhënë detaje lidhur me aksidentin i cili la të lënduar katër persona.

“Me datë 16.02.2020. Rreth orës 11:30 në autostradë drejtim Prishtinë – F. Kosovë kilometri i fundit para daljes së autostradës ka ndodhur një aksident trafiku në të cilin janë të perfshira tri automjete dhe sipas informatave fillestare, lëndime të rënda kanë marrë katër persona. Në vendin e ngjarjes janë thirrë njesitë policore dhe ato të emergjencës”, ka thënë për Express zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Daut Hoxha.

Ndërkohë, në vendin e ngjarjes kanë dalë edhe zjarrfikësit. Express ka siguruar foto nga aksidenti i rëndë në dalje të Prishtinës:

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image