Infektuar: 15472
Shëruar: 13278
Vdekur: 622
Podujevë: Rrihen mes vete, dy persona bëhen për spital

Podujevë: Rrihen mes vete, dy persona bëhen për spital

Kronika January 21, 2020 - 12:03

Policia e Kosovës ka arrestuar në fshatin Gllamnik të Podujevës dy persona pasi që dyshohet se pas një mosmarrëveshje janë përleshur fizikisht mes vete.

Si pasojë të dyshuarit kanë pësuar lëndime trupore dhe kanë pranuar tretman mjekësor. Me vendim të prokurorit pas intervistimit të dyshuarit janë dërguar në mbajtje.

“Janë arrestuar dy të dyshuar meshkuj K-Shqiptarë, pasi që të njëjtit pas një mosmarrëveshje janë përleshur fizikisht në mes vete. Si pasojë të dyshuarit kanë pësuar lëndime trupore dhe kanë pranuar tretman mjekësor. Me vendim të prokurorit pas intervistimit të dyshuarit janë dërguar në mbajtje”.