Infektuar: 15574
Shëruar: 13492
Vdekur: 625
Vritet djali i një polici, një tjetër në gjendje të rëndë

Vritet djali i një polici, një tjetër në gjendje të rëndë

Kronika December 13, 2019 - 20:23
Detajet

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Peqin ku një 23 vjeçar është vrarë me armë zjarri.

Viktima bëhet me dije se është Anti Zylyfi, 23 vjeç, teksa i plagosur ka mbetur edhe një tjetër i ri i cili është në gjendje të rëndë.

Ngjarja ka ndodhur në afërsi të fshatit Përparim. Viktima bëhet me dije se është djali i një polici burgu.

Autorët kanë qëlluar nga një mjet në drejtim të të rinjve dhe janë larguar me shpejtësi, viktima sapo ishte kthyer nga emigrimi, shkruan Top Channel.

Në aksin rrugor Elbasan- Peqin, në fshatin Përparim, në drejtim të një mjeti është qëlluar me armë zjarri në rrethanat ende të paqarta, dhe si pasojë kanë mbetur të plagosur shtetasit: A.Z., rreth 23 vjec dhe A.U., 21 vjeç, banues në fshatin Përparim, Peqin, të cilët janë transportuar në Spitalin e Elbasanit për pasojë shtetasi A.Z., ka ndëruar jetë.

Shërbimet e Policisë kanë ngritur pika kontrolli në hyrje dhe dalje të Qytetit të Peqinit.

Image

Policia ka ngritur pika kontrolli ne akset rrugore dhe po krihet zona ku dyshohet se janë laguar autorët.

Në ndihmë të Policisë së Elbasanit janë nisur dhe një grupe FNSH-së si dhe Specialistë të Drepartamentit të Policisë Kriminale.

Po punohet intensivisht me grup të posaçëm hetimor për identifikimin dhe kapjen e autorit.