Infektuar: 5118
Shëruar: 2370
Vdekur: 112
Goditet me makinë 69 vjeçari nga Suhareka në zebra, dërgohet për trajtim në QKUK

Goditet me makinë 69 vjeçari nga Suhareka në zebra, dërgohet për trajtim në QKUK

Kronika November 19, 2019 - 22:35
Detajet

Në orët e mbrëmjes një 69 vjeçar ka pësuar lëndime të rënda trupore si pasojë e goditjes që ka marrë nga një veturë derisa po kalonte në zebra afër stacionit të policisë në Suharekë.

Lajmin e ka konfirmuar për mediat lokale togeri Shaban Osmanollaj, shef i Zyrës për Informim dhe marrëdhënie me publikun në policin e regjionit të Prizrenit

“Me datën 19.11.2019 rreth orës 18:04 deri te aksidenti ka ardhur deri sa vozitësi i automjetit ishte duke lëvizur në drejtimin Suhareke- Duhël – rruga Brigada 123 dhe kur ka arritur te kryqëzimi i rrugës “KadriKokollari” ,vozitësi automjetit nuk e vëren  këmbësorin i cili ishte duke lëvizur nga ana e majtë të vozitësit dhe me pjesën e pare ballore e godet këmbësorin ne vendkalim për këmbësor”, ka thënë ai.

I lënduari është i lindur më 1950.