Infektuar: 3178
Shëruar: 1824
Vdekur: 64
Dalin pamjet ku shihet trupi i personit që u godit nga treni në Klinë

Dalin pamjet ku shihet trupi i personit që u godit nga treni në Klinë

Kronika November 08, 2019 - 09:41
Detajet

Policia e Kosovës, përkatësisht Drejtoria Rajonale e Policisë Pejë konfirmoi se sot rreth orës 06:15 një person ka humbur jetën si pasojë e goditjes nga treni.

“Gazeta Blic” merr vesh se viktima është Muhamet Tovërlani, i lindur në vitin 1963.

Aksidenti ka ndodhur në fshatin Klinavc të Klinës, ndërsa dyshohet se personi qëllimisht i ka dalur trenit para në rrugë duke kryer vetvrasje.

Në vendin e ngjarjes ka dalë prokurori i shtetit, njësitë relevante të Policisë së Kosovës, dhe me urdhër të Prokurorit të shtetit trupi i pajetë i viktimës dërgohet në Institutin e Mjekësisë Ligjore në Prishtinë për Obduksion.

Pamjet e trupit të viktimes të cilat nuk rekomandohen të shihen nga perosonat nën moshën 18 vjeçare.

Shikoni videon KËTU