Digjet vetura e kryetarit të kësaj komune

Digjet vetura e kryetarit të kësaj komune

Kronika October 10, 2019 - 09:31
Detajet

Makina e kryebashkiakut të Vlorës, Dritan Leli është përshirë nga flakët. Ngjarja e rëndë ka ndodhur sot rreth orës 04:26 e mëngjesit, në lagjen “Lef Sallata” Vlorë pranë zyrave të punës.

Automjeti tip Range Rover e cila përdorej nga kryetari i Bashkisë Vlorë ka qenë e parkuar pranë pallatit ku kryebashkiaku banon.

Si pasojë e djegies së automjetit Range Rover është djegur edhe një automjet tip Ford që ishte parkuar në afërsi. Automjeti tip Ford është e shtetasit me iniciale B. A.

Nga flakët, të dy automjetet janë dëmtuar plotësisht.

Policia ka ngritur një grup hetimor me qëllim kryerjen e hetimeve të mëtejshme në lidhje me përcaktimin e shkakut të rënies së zjarrit dhe zbardhjen e rrethanave të ngjarjes. /TCH