Pejë: Polici theret më thikë

Pejë: Polici theret më thikë

Kronika gusht 20, 2019 - 16:27
Lexo Detajet

Një polic i Kosovës është therur me thikë para pak çasteve në Pejë.

Burime të Telegramitsot.com kan bër të ditur se një Policë është therur me thikë sot në Pejë.

Zëvendës drejtori rajonal i policisë në Pejë, Veton Elshani,ka deklaruar për Telegraminsot.com se rasti ka ndodhur soy rreth orës 12:00 dhe është cilësur si tentim vrasje, pasi i dyshuari e ka sulmuar më thikë efektivin e policisë duke i shkakëtuar një lëndim të lehtë në pjesën e majtë të abdomenit.

Tutje Elshani,ka deklaruar se sulmuesi është arrestuar dhe gjatë intervistimit është konstatuar së është më të meta mendore, ndërsa polici është derguar për tretman mjeksorë.

Elshani,e ka cilësuar si shetsim të madhë fenomeni se si përsonat më probleme mëndore po lihën të lirë dhe pa përkujdesje nga institucionet përkatëse të bredhin në rrugët e qytetit.

Image