Mbyllet restoranti i Kokëdhimës, plazhi është i lirë për turistët

Mbyllet restoranti i Kokëdhimës, plazhi është i lirë për turistët

Kronika August 18, 2019 - 15:24
Lexoni detajet

I ndërtuar pa leje në një nga zonat më të bukura bregdetare në Shqipëri, bregdeti pranë “Panormës” mund të vizitohet falas nga turistët.

Restorant Panorma në Vlorë, është mbyllur sot gjatë ditës teksa Gjykata e Vlorës dha masën arrest me burg, për pronarin, Mihal Kokëdhima, pasi ky i fundit sulmoi një grup turistësh spanjollë.

Mbi derën e restorantit është vendosur një tabelë “Mbyllur” dhe bregdeti mund të shijohet pa pasur nevojë të paguash shezlongun e Kokëdhimës, të cilët janë hequr sot nga policia.

Jashtë derës së restorantit qëndron edhe një efektiv policie.