Infektuar: 9869
Shëruar: 5480
Vdekur: 303
Derisa drejtori i policisë po intervistohej, pas tij ndodhë aksidenti

Derisa drejtori i policisë po intervistohej, pas tij ndodhë aksidenti

Kronika July 20, 2019 - 21:51
Lexoni detajet

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë Rrugore, Mitat Tola po jepte një intervistë për gazetarët lidhur me sigurinë rrugore kur pas krahëve të tij ndodh aksidenti.

Dy automjete u aksidentuan në autostradën Tiranë-Durrës teksa Tola ishte duke dhënë këshilla se si shoferët duhet të tregohen më të kujdesshëm.

Ngjarja u vërejt menjëherë nga gazetarët, ndërkohë që Tola nuk bëri asnjë koment.

Një prej shkaqeve më të shpeshta përse ndodhin aksidentet në këtë aks është edhe mosrespektimi i distancës midis automjeteve. Edhe ky aksident ndodhi për këtë shkak dhe fatmirësisht nuk pati persona të lënduar. /Tch