Personat e armatosur rrahin keq personin zyrtar në Skenderaj

Personat e armatosur rrahin keq personin zyrtar në Skenderaj

Kronika maj 25, 2019 - 11:06
Lexo tjera detaje

Një sulm ndaj personit zyrtar është regjistruar në qytetin e Skenderaj.

Sipas policisë së Kosovës, viktima mashkull K-Shqiptar ka njoftuar se tre të dyshuar meshkuj K-Shqiptar e kanë sulmuar fizikisht duke i shkaktuar frakturë në gisht dhe e kanë kanosur me armë.

Viktima ka pranuar tretman mjekësor. Rasti është duke u hetuar nga njësitë relavante policore.

Rasti po trajtohet si sulm ndaj personit zyrtar, ndonëse nuk bëhet i ditur identiteti i viktimës.